gradient
 
Spin UpSpin Down
Spin UpSpin Down
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
znak
unibus
unibus

Turystyka

Biura podróży, zakłady pracy , oraz wszelkie inne organizacje zapraszamy do rezerwacji w Hotelu Unibus** pobytów grupowych. W przypadku zamówień grupowych hotel udziela dużych rabatów na pokoje i gastronomię .  Baza noclegowa hotelu pozwala na zakwaterowanie w tym samym czasie dwóch autokarów.
Hotel posiada  wiele  Sal  Integracyjnych i Chatę Grillową gdzie możemy zorganizować  Biesiadę z regionalnymi podlaskimi potrawami  którą umilić może „grajek”, DJ czy zespół muzyczny.

                                      ATRAKCJE PODLASIA

Zwiedzanie Soboru w Hajnówce

Zwiedzanie Soboru w Hajnówce oraz koncert chóru cerkiewnego.

 Czas trwania całego wyjazdu około 2 godziny.

Wyjazd autokarem grupy  spod Hotelu Unibus ** w Bielsku Podlaskim przejazd do Hajnówki do Soboru Św. Trójcy. Na miejscu, kilka słów o cerkwi, jej historii powie proboszcz cerkwi.

Następnie odbędzie się kameralny koncert chóru (liczba osób około 30). Koncert razem ze zwiedzaniem cerkwi trwa około 50 minut. Następnie grupa wraca do Hotelu Unibus**.

Zwiedzanie i koncert chóru wynajmuje się za opłatą na wyłączność dla grupy. W sezonie letnim odbywają się koncerty cykliczne (wstęp wolny).

Zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieży

Zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów – możliwy dojazd do Rezerwatu samochodem, wynajętym busem /autokarem.

Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika w Białowieży w języku polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

W rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym) i wilki. Rezerwat pokazowy jest znaczną atrakcją turystyczną, służy również edukacji przyrodniczej. W tym miejscu, w sercu puszczy białowieskiej w 1229 roku rozpoczęto restytucję Żubra, którego liczebność w Puszczy Białowieskiej wynosi ponad 350 sztuk.

Zwiedzanie zabytkowego Parku Pałacowego i Muzeum Przyrody w Białowieży

Czas trwania około 3 godz. Wyjazd autokarem grupy  spod Hotelu Unibus ** w Bielsku Podlaskim przejazd do Białowieży ok.50 km czas 50 min.

Park pałacowy powstał  na wzgórzu pałacowym z rozkazu cara Aleksandra III, projekt wykonał Walery Kronenberg. Na 148 ha zasadzono 160 gatunków drzew i krzewów w taki sposób, aby z góry można było zobaczyć dwugłowego carskiego orła. Za panowania Aleksandra III park ten stanowił miejsce rozpoczynania i kończenia carskich polowań.

Po przejściu przez Park Pałacowy na gości czeka zwiedzanie najnowocześniejszego Muzeum Przyrodniczego w kraju, otwartego w 2004 roku. Muzeum dysponuje obecnie nowym, dostosowanym do wymagań ekspozycyjnych budynkiem z salami wystawowymi o łącznej powierzchni 1500 m2, salą wystaw czasowych o powierzchni około 180 m2.

Po przekroczeniu szklanych drzwi wkraczamy do nowego świata, o którym opowiadać będzie nam przewodnik. Otacza nas półmrok, który pozwala nam lepiej skupić się na tym co zaraz zobaczymy.

Po kilku słowach wstępu wreszcie wchodzimy głębiej i nagle... zapalają się światła i widzimy stado żubrów, które żeruje o wczesnym świcie. Przewodnik opowiada o zagładzie, pracach nad ocaleniem tego gatunku i powrocie żubrów do natury, o ich zwyczajach, tak trwa ponad godzinna podróż po wspaniałym świecie puszczy.

Wycieczka z przewodnikiem do Obszaru Ochrony Ścisłej w Białowieży

Czas trwania około 5 godz. Wyjazd autokarem grupy  spod Hotelu Unibus ** w Bielsku Podlaskim przejazd do Białowieży ok.50 km czas 50 min.

Wyjście do Obszaru Ochrony Ścisłej z  przewodnikami w 20-osobowych grupach w odstępach 10-15 minutowych. Na początek zwiedzanie Parku Pałacowego i kilku zabytkowych budowli, następnie przejście do Obszaru Ochrony Ścisłej.

Podczas wycieczki przewodnicy opowiadają o historii puszczy, o napotykanej roślinności oraz zwierzętach. Wszyscy mają niepowtarzalną okazje obcować z naturą i zobaczyć na własne oczy prawdziwa puszczę, do której nie ma wstępu bez przewodnika.

Wycieczkę można uatrakcyjnić i przedłużyć odwiedzeniem Muzeum Przyrody oraz zwiedzaniem cerkwi w Białowieży (istnieje również możliwość organizacji koncertu chóru).

Loty Balonami

Loty balonami - współpraca z Agencją Reklamowa Benkowski - zachęcamy do lotów i eventów na Podlasiu! Agencja Reklamowa Benkowski zna doskonale tereny w okolicach Biebrzy, Narwi, Wigier, Czarnej Hańczy i Doliny Rospudy, organizuje na tym obszarze oraz na terenie Polski i całego świata loty balonami - pasażerskie, reklamowe, pokazy dla firm, jak również osób prywatnych.

Jezioro Siemianowskie

Sztuczny zbiornik Siemianówka został utworzony w latach 70-tych. Miejsce żerowania licznych gatunków ptaków i atrakcyjne miejsce dla amatorów sportów wodnych.

Białystok i Supraśl

Białystok i Supraśl oddalone o około 60 km, oferują nie tylko interesujące zabytki (Pałac Branickich, XVIII-wieczne Śródmieście - Białystok, obronny klasztor prawosławny z Muzeum Ikon - Supraśl), ale także szerokie możliwości przyjemnego spędzenia czasu - od zakupów, przez spacery, aż po ciekawą ofertę kulturalną. Zachęcamy do wizyty w słynnym Teatrze Wierszalin, w Operze Podlaskiej, czy w Teatrze Dramatycznym.

Szlak tatarski

Wycieczka do Supraśla może być łatwo przedłużona o wizytę u podlaskich Tatarów. Kruszyniany, miejscowość przy białoruskiej granicy, to miejsce gdzie można skosztować tatarskiej kuchni, oraz zwiedzić zabytkowy, XVII-wieczny meczet i mizar - muzułmański cmentarz. 

Tykocin  

Trochę dalej na zachód, w Dolinie Narwi leży jedna z największych podlaskich atrakcji - doskonale zachowane, barokowe miasteczko, które ostatnie poważne zmiany widziało w XVIII w. Do zwiedzenia jest tu XVII-wieczna Wielka Synagoga, jedna z dwóch najlepiej zachowanych w Polsce, Kościół Świętej Trójcy, nowoodbudowany zamek Zygmunta Augusta, rynek z XVII-wiecznym pomnikiem Stefana Czarnieckiego, a także Alumnat - dom opieki dla zasłużonych żołnierzy w czasach I Rzeczypospolitej. 

 

 

       Konny Zakątek to ośrodek, znajdujący się w samym środku lasu nieopodal wioski Hryniewicze Duże.

       Tutaj ludzi łączą dwie najważniejsze wartości: miłość do koni i do natury.

      W ofercie jazdy konne, mini zoo i wiele innych atrakcji.

      https://konnyzakatek.pl/

        https://pl-pl.facebook.com/KonnyZakatek/

      Dojazd z Hotelu UNIBUS

      https://goo.gl/maps/wfCFxi3wWyhXuQhj8

 


KONTAKT w sprawie organizacji wycieczki grupowej 
Recepcja: Tel.+48 85 730 03 03, +48 889 555 700
kom. +48 727 666 500,gastro@unibus.com.pl  

 

Skontaktuj się z nami   koperta

hotel 2 gwiadkowy
HOTEL UNIBUS **
ul. Widowska 4
17-100 Bielsk Podlaski
+48 889 555 700
+48 85 730 03 03
e-mail: recepcja@unibus.com.pl
hotel 2 gwiadkowy